Archive Anecdotage

40 Kočky a psi

Proto máme rádi psy. Abychom měli něco příhodného k zapřáhnutí. Brzy budeme všichni na elektriku; a to nebude trvat taky dlouho. I tak nezůstane nic než pár vlhkých větrovek u tohoto konce spalovacího motoru.

Mazaní tvorové tihle psi jsou. Co je na tom Nejlepším příteli člověka, co vás nutí chtít se vyzvracet? Jedno malé koťátko dokáže bojovat s brutální zuřivostí proti plazící se, vrčící, neviditelné noční příšeře a potom krvácející vkráčí nonšalantně do kuchyně kvůli očekávané potravě, na druhý den ráno.

Nebude žádná omluva nebo jakýkoliv zbabělý pohled. Tahle čičinka odtáhne svůj potrhaný zadek pod schody, aby se chvilku dávala dohromady. Potom, právě když jdete otevřít farářovi, kočka spočine svým levým uchem na vaší noze jako rychlé láskyplné otření před tím, než znovu odpeláší do noci.

Psi – pchá! Měl jsem rád jednoho či dva. Kočky – nikdy jsem neměl rád žádnou kočku, ale na druhé straně, mě žádná také neměla ráda. Psi jednají rozumově, nejsou zvířata. Já jsem zvíře a jím psy, ale s kočkami bych se nepatlal.

Na druhé straně, pravděpodobně chutnají víc jako kuře než psi, pokud to považuješ za dobré. (Steve)


© Ian Gillan 1998

Zpět na:
back to the archive anecdotage