Archive Anecdotage

19 Ambulance chasers

(pozn. překl.: „ambulance chaser“ doslova „pronásledovat sanitek“ je označení neskrupulózního právníka, jenž nabízí své služby obětem nehod na bázi ‚no win – no fee‘ (=‘nevyhrajeme – nebudete platit‘).

Viděl jsem onehdy v anglických Daily Mail inzerát….Oběti nehod ‚Nevyhrajete – nebudete platit.‘ To mi zní jako platba nepředvídaného výdaje. Bude teď Anglie následovat U.S.A. do maelströmu, právní toalety?

‚Ehm, ano, vlastně jsem si opravdu pořezal prst sám, ale na té bramboře, kterou jsem loupal nebylo žádné viditelné varování.‘ ‚Pantáto Jiljí, jste vinen a zaplatíte tomuto ukňouranému parchantovi, chci říct žalobci, půlmiliónu liber.“

Díky nebesům za Bludičkáře. Naše nové Pány v Bruselu; idiokracii se stará, svým vlastním velmi pečlivým způsobem, o nás, Mediokracii‘ (nemyslím, že jsme dostatečně privilegovaní, abych se ještě nazývali Plebsem, že? Chci říct, co je tam ke zvolení? Jeden milý Helmut!)

Chovám důvěru k Bludičkářům; zbaví nás všech našich starostí a spolehlivě zařídí, abychom si neublížili. Spolehlivě zařídí, abychom nebyli zatěžováni rozhodováním jakéhokoliv druhu. Spolehlivě zařídí, že se budeme všichni oblékat stejně a budeme se milovat navzájem (pokud nepůjde o nějaké heterosexuální techtle mechtle). Všichni budou mít svou vlastní osobní sanitku, která je bude všude následovat, v rámci jim přiděleného funkčního prostoru, a každý řidič sanitky bude jezdit s právníkem; pro případ, že bude trochu pomalý na starý brzdový pedál a skosí svého vlastního svěřence.

Ano, je utěšující vědět, že máme hlavy ve stejné toaletě; dává to pocit pospolitosti, není pravda?

Spláchne prosím vás někdo tu zatracenou věc a dostane mě z té mizérie?

P.S.: Ano, ano já vím, že jsou řidičky sanitek. Ufiknou mu….co?!


© Ian Gillan 1997

Zpět na:
back to the archive anecdotage